تبلیغات
راهنمای دوره آموزشی خدمت سربازی - مقوله آش خوری

مقوله آش خوری:

یک موضوع که متاسفانه هنوز در نیرو های نظامی همه کشورها وجود دارد و احتمالا فرانسوی ها بنیان گذارش بودند آشخوری هست چند وقت پیش سربازهای آمریکایی را تلوزیون نشون میداد که به خاطر این قضیه حتی دست به خود کشی میزدند. البته توی ایران به خاطر فرهنگی ایرانی و مذهبی مان این قضیه توی کشور ما کمتر هست ولی در کشوری مثل آمریکا حتی به بعضی سربازهای تازه وارد فرماندهان ارشد تجاوز می کنند.

آشخوری در ایران به چه معناست: سرباز تازه وارد به جرم تازه واردیش باید کارهای عمومی و نظافتی بقیه سربازهای قدیمی را انجام دهد همین و بس. زمانی که وارد یگان خدمتی ام شدم به خاطر شلوغی و توهم بودن شرایط از ما آش خوری نکشیدند و زمانی که انتقالی هم گرفتم چون یازده ماه خدمت کرده بودم کسی نمی تونست از من آشخوری بکشه با این حال نه تنها از کسی آشخوری نکشیدم بلکه همیشه با سربازهایی که می خواستن این موضوع را پیش بیارن برخورد می کردم. زمانی که به یگان رفتم همیشه سعی کردم یک محیط دوستانه و برادرانه به وجود بیارم و هر وقت سرباز جدیدی می آمد با احترام برخورد می کردم چون می دونستم روزای اول سربازی خیلی سخته و تا بخوای عادت کنی زمان میبره و اگه آشخوری هم بکشی واقعا خیلی سخت تر میشه.

نمی خوام از خودم تعریف کنم ولی این را گفتم چون روزانه تعداد زیادی از سربازها و اعزامی ها از این وبلاگ دیدن میکنن و از همه شما می خوام حتی اگر از شما آشخوری کشیدند شما این کار رو نکنید و با احترام با سربازی که وارد شده برخورد کنید اصلا فکر کنید برادر خودتونه. وگرنه توی اون دنیا حسابی بازخواست و بدهکار می شید. سربازی یعنی دو سال با خانواده جدیدت زندگی کنی تا قدر خانواده قبلی ات را بدانی. مطمئن باشد برخورد اول همیشه توی ذهن می مونه و اگه با محبت باشید با محبت با شما برخورد میشه. 

معمولا سربازهای لیسانس و بالاتر از این کارها نمی کنن و فوق دیپلم ها هم خیلی به ندرت پیش میاد ولی امان از این سرباز های صفر. اگه هنوز این قضیه وجود داره به خاطر این سربازهاست . قصد متهم کردن کسی را ندارم ولی چون سربازی که دیپلم داره و بیسواد هست صفر محسوب میشه دیگه اینجا مجبورم خشک و تر را باهم بسوزونم. از ما که گذشت ولی امیدوارم روزی بیاد که دیگه سربازها به خاطر تنبلی از برادرهاشون آشخوری نکشن.